Середа, 07.12.2022, 05:34
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
ЗАПИТУЙТЕ, ВІДПОВІМО
E-mail отправителя *:
Тема письма:
Текст сообщения *:

Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Веб-портал професійно технічної освіти

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України

Головне управління освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Дніпропетровська обласна рада

НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл 
український центр оцінювання якості освіти
Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
 

Педагогічна преса Освіта в Українi Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2022 » Листопад » 3 » ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ПЕРЕРИВАННЯ ІМУНІЗАЦІЇ
17:50
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ПЕРЕРИВАННЯ ІМУНІЗАЦІЇ

Інфомація
щодо небезпеки переривання імунізації

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ПЕРЕРИВАННЯ ІМУНІЗАЦІЇ 


Попри те, що для відтермінування або відмови від щеплень існують чіткі вимоги, часто батьки на свій розсуд вирішують, чи робити зараз дитині щеплення, чи ні. Кожен такий пропуск загрожує здоров’ю дитини і тих, хто її оточує. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень рекомендовано дотримуватись саме тих часових проміжків між дозами, які там регламентовані. 
Попри те, що для відтермінування або відмови від щеплень існують чіткі вимоги, часто батьки на свій розсуд вирішують іти зараз на щеплення чи пропустити. А кожен такий легковажний пропуск загрожує здоров’ю дитини і тих, хто її оточує. 
Вимоги до встановлення медичних протипоказів до щеплення різні в залежності проти якої інфекції проводиться імунізація. Вони стосуються імунізації проти поліомієліту, кору чи дифтерії та всіх інших хвороб. Діти та дорослі з хронічними захворюваннями також вакцинуються відповідно до Календаря профілактичних щеплень і протипоказань не мають. Рішення про допуск до проведення щеплення ухвалює сімейний лікар, який вивчає стан дитини. Головним нормативно-правовим документом у його роботі є наказ МОЗ № 2070.
Вагомою причиною тимчасового переривання щеплення стала повномасштабна війна росії проти України. Батьки разом з дітьми, які були вимушені тікати від обстрілів не мали можливості отримувати належну медичну допомогу. Проте як тільки вони діставалися безпечних територій — у них з’явилася можливість звертатися до будь-якого медичного закладу та отримувати
щеплення. 
В інших випадках кожен день відтермінування вакцинації, яку повинна отримати дитина, загрожує їй серйозним захворюванням, яке можна було б попередити, якби дитина була вчасно вакцинована. Зверніть увагу, якщо курс вакцинації не закінчений, то відповідний імунний захист просто не сформується. 
Крім того, рішення не робити щеплення дитині вплине на здоров’я інших дітей у суспільстві через відсутність «колективного імунітету». Якщо 90-95% колективу людей захищені (рекомендації ВООЗ), то розповсюдження збудника інфекційної хвороби серед людей стає практично неможливим. Батьки, які зробили щеплення своїм дітям захищають не лише їх, а й інших дітей, які за станом здоров'я не можуть на даний час щепитися.
Вакцини проти 10 особливо небезпечних хвороб, які є в Національному календарі профілактичних щеплень, закуповуються державним коштом. Кожна дитина та дорослий можуть щепитися в медичних закладах безоплатно. Дорослим та дітям з тимчасово переміщеним статусом не потрібно робити нову декларацію з сімейним лікарем — достатньо лише звернутися до медзакладу

Імунопрофілактика інфекційних захворювань


Імунопрофілактика є одним з найбільш ефективних способів профілактики інфекційних хвороб. Майже у всіх країнах світу проводиться імунопрофілактика інфекційних захворювань як у дітей так і у дорослих. Імунізація являється одним з найуспішніших і найефективніших за вартістю заходом, який щорічно рятує від 2 до 3 мільйонів людських життів та допомагає у сотні разів знизити інфекційну захворюваність, а для окремих інфекцій досягти припинення передачі збудника, впливати на рівні вродженої патології.
З метою формування несприйнятливості організму до певного збудника інфекційної хвороби проводиться вакцинопрофілактика шляхом введення імунобіологічних препаратів. До них відносяться препарати, які одержують з мікроорганізмів, їх антигенів та токсинів. Вакцина стимулює утворення антитіл – структур, які здатні зв’язуватися з антигеном для його знищення. Також утворюються клітини пам’яті (Т- та В-лімфоцити пам’яті), які дозволяють підтримувати довготривалий захист організму від тої чи іншої інфекції.
Останнім часом зростає число людей, які не хочуть вакцинувати своїх дітей, і причина тому помилкові розуміння прав людини, необґрунтоване поширення неправдивої інформації про шкоду вакцини. Але часто люди просто не знають, що таке вакцинація і наскільки небезпечні ті захворювання, від яких проводиться імунопрофілактика. При наявності збудника, в природі постійно існує ризик виникнення епідемій того чи іншого захворювання.
Наслідками цієї антивакцинальної кампанії, у разі досягнення мети, буде зняття імунного щита, що створювався багатьма поколіннями, а відтак через 5-7 років щонайменше десятки тисяч людей помиратимуть внаслідок інфекційних епідемій.
Керовані інфекції – це захворювання, які можна повністю усунути шляхом вакцинації. До таких інфекцій відносять- кір, краснуху,паротит, вітряну віспу, туберкульоз, гепатит В, дифтерію, правець, кашлюк, поліомієліт, ХІБ інфекцію.
Всі чули про важливість вакцинації і знають про календар обов’язкових щеплень. Цей календар включає обов’язкові профілактичні щеплення з метою запобігання захворювань на дифтерію, кашлюк, кір, поліомієліт, правець, туберкульоз, гепатит В, гемофільну інфекцію, краснуху, паротит.
Також існують не обов’язкові, але рекомендовані вакцини, які активно використовуються у світі для попередження таких захворювань як менінгіт, гастроентерити, що спричинені ротавірусом, грипу, вітряної віспи, гепатиту А. Актуальною проблемою сучасної медицини є захворюваність на інфекційну патологію . Людство завдячує науковій медичній спільноті можливістю керувати захворюваністю на певні інфекційні хвороби. Завдяки створенню вакцин стали можливими профілактика багатьох інфекційних хвороб і ліквідація такого тяжкого захворювання, як натуральна віспа. Головний спеціаліст МОЗ України з питань дитячої клінічної імунології Л.І. Чернишова зазначає, що нині перелік тяжких інфекцій, які можна контролювати засобами імунопрофілактики, поступово збільшується. Щороку завдяки вакцинації вдається врятувати близько 3 млн дітей, а у 750 тис. – запобігти тяжким ускладненням інфекційних захворювань. Результати останніх наукових досліджень свідчать про те, що вакцини дають змогу запобігти розвитку близько 60 інфекційних захворювань .

Ефективність вакцинації

Результатом щеплення є формування специфічного післявакцинального імунітету.    Ефективність імунізації є найвищою в разі дотримання зазначених у календарі вікових строків вакцинації та ревакцинації. Хоч вакцини і захищають організм від певних мікроорганізмів, жодна з них не дає 100% ефекту. Так, ефективність деяких вакцин незначна через генетичну мінливість патогена. Цим пояснюють ті випадки, коли навіть за дотримання всіх правил вакцинації все-таки настає захворювання .
Важливим є таке поняття, як « колективний» імунітет. Що більше людей мають імунітет до тієї чи іншої хворобм, то меншою вірогідність виникнення захворювання та розвитку епідемії. Наприклад, якщо в дитячому колективі є одна не щеплена дитина, вона все таки добре захищена від захворювання, оскільки їй немає від кого інфікуватися.

Як правильно зберігати їжу вдома – правила за видами продуктів


Продукти харчування – товар, до якого завжди висуваються жорсткі вимоги, пов'язані з умовами зберігання. Така необхідність пов'язана з його властивостями швидкої втрати свіжості і придатності до вживання, навіть при найменшому відхиленні від температурних режимів, показників вологості та інших факторів. 

Фрукти та овочі
Всі фрукти та овочі виділяють безбарвний газ, який провокує їх дозрівання. Він називається етилен. Через нього переспілі овочі та фрукти можуть спровокувати дуже швидке дозрівання інших продуктів. Тому зберігати овочі і фрукти потрібно у поліетиленових або паперових пакетах  окремо один від одного. Їх також можна не класти в холодильник, якщо ви плануєте з’їсти їх за кілька днів. 

Чай, кава і спеції
Купувати чай, кава і спеції рекомендують у невеликих кількостях і зберігати в щільно закритих скляних або жерстяних банках. Це роблять для того, аби максимально обмежити випаровування і зберегти їх аромат і корисні властивості.

Крупи, борошно і дріжджі
Більшість круп і борошно можна зберігати в тих же упаковках, в яких ви їх купили. Але, багато хто боїться, що в подібних продуктах можуть завестися різні комахи. Якщо у вас є побоювання, то можна зберігати продукти в скляних, жерстяних або пластикових ємностях, які закриваються. Свіжі дріжджі потрібно зберігати у холодильнику, а так звані моментальні дріжджі – у морозилці.
М’ясо і риба
Якщо ви плануєте готувати м’ясо і рибу протягом наступних двох-трьох днів, то ці продукти можна зберігати в холодильнику. Чим небезпечні сухофрукти та як обрати якісний продукт
Купуючи м’ясо для тривалого зберігання, слід подбати про його заморожування. Бажано класти в морозилку кілька шматків м’яса, адже при частому розморожуванні воно втрачає соковитість. Те ж стосується і риби.
Яйця
Яйця – це той продукт, який і без холодильника може до місяця не втрачати свою свіжість. Тому немає проблем у тому, аби довгий час зберігати їх у холодильнику. Крім того, яйця не зіпсуються, навіть якщо зберігати їх на полиці в самих дверцятах холодильника.
Молочні продукти
Молочні продукти довго не зберігаються, тому їх обов’язково потрібно ставити в холодильник. Наприклад, пастеризоване молоко може пробути в холодильнику не більше шести днів. Оскільки велика кількість молочних продуктів може швидше прокиснути від впливу зовнішніх факторів, їх бажано зберігати у тій тарі, в якій їх придбали.
Хліб
Свіжий хліб можна зберігати у паперовому або поліетиленовому пакеті при кімнатній температурі. Якщо ви купили багато хліба і вам потрібно довше його зберегти, то можна скористатися морозильною камерою. У холодильнику його зберігати не варто, адже в такому випадку продукт швидше черствіє.

Що не потрібно зберігати в холодильнику
Варто пам’ятати про те, що зберігати в холодильнику не потрібно:
 моркву;
 цибулю;
 картоплю;
 варення;
 мед;
 оливкову олію;
 консерви;
 тропічні фрукти;
 шоколад;
 хліб.

Зберігання продуктів харчування у холодильнику

Якщо ви плануєте з'їсти продукти протягом наступних декількох днів, то найкраще їх зберігати у холодильнику. А щоб і за цей короткий, здавалося б термін, ваші продукти та страви не втратили своїх властивостей, користі і не зіпсувалися, потрібно знати основні принципи правильного зберігання  продуктів харчування у холодильнику. Чому псуються продукти, читайте у статті - http://harchi.info/articles/chomu- psuyutsya-produkty-harchuvannya

Товарне сусідство

Не забувайте про правила товарного сусідства продуктів — ця вимога до розташування продуктів харчування при зберіганні ставиться до магазинів та закладів харчування не просто так. Товарне сусідство продуктів базується на властивостях кожного із них з метою забезпечення безпечного та тривалого зберігання. Отже, у вашому домашньому холодильнику товарне сусідство продуктів харчування аж ніяк не буде зайвим.
Ви ніколи не помилитесь, якщо буде розділяти товари по категоріям — молочні продукти, м'ясо, риба, овочі та фрукти, готові страви — і кожну групу товарів зберігати окремо (не тільки у різних контейнерах, а й у різних ящиках, і на окремих полицях).
Продукти, що будуть споживатися без попередньої теплової обробки у жодному разі не мають знаходитись біля сирих м'яса, риби, овочів, фруктів, яєць. Також, не варто поєднувати сирі продукти із готовими стравами.

Сирі м'ясо та рибу взагалі варто зберігати окремо від будь-яких інших продуктів та одне від одного — оскільки вони можуть стати джерелом зараження — в умовах холодильнику на окремих полицях.
Різні фрукти та овочі зберігайте у окремих тарах, оскільки вони прискорюють гниття одне одного.
Молочна продукція є дуже сприятливою до сторонніх запахів, тому поміщайте творог, сир та масло в упаковку, яка захистить їх від цього. Зберігання продуктів у холодильнику

Вибираючи температурний режим
для зберігання у холодильникупродуктів харчування, необхідно задуматись над двома основними проблемами:
 Як зберігати свіжість та користь продуктів.
 Як попередити розмноження численних мікроорганізмів, що змінюють органолептичні властивості продуктів.
Відомо, що основна маса продуктів надходить у продаж уже в охолодженому або замороженому вигляді. Охолодження полягає у підтриманні температури продукту на кріоскопічному рівні (температура замерзання води).
Залежно від вмісту у продукті мінеральних солей ця температура може коливатись у межах від -0,5 до -2,5ºС. Дієтологами встановлено, що при нульовій температурі розмноження мікроорганізмів у свіжих продуктах починається на 6-8 добу зберігання, залежно від їх виду та стану. Цей термін і визначає термін їх зберігання у охолодженому вигляді. При цьому, варто враховувати, що продукт перед охолодженням повинен бути свіжим. Якщо він куплений у магазині уже в охолодженому вигляді, то термін його зберігання у такому стані ще скорочується.

ПРАВИЛА
ЗБЕРІГАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ
В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Основні правила зберігання лікарських препаратів в домашніх умовах:
 Для лікарських засобів з Домашньої аптечки необхідно виділити сухе, прохолодне місце. На коробку з ліками не повинні потрапляти прямі сонячні промені.
 Не можна зберігати ліки поряд з продуктами харчування, в безпосередній близькості з джерелами тепла (газовими та електроприладами).
 Не слід пересипати таблетки, капсули з заводської упаковки в інші ємності. Категорично не можна відрізати частину блістера з використаними таблетками, адже на блістері вказується номер серії та термін придатності лікарських засобів.
 Не можна зберігати ліки у ванній кімнаті та інших місцях з підвищеною вологістю повітря. За таких умов швидко руйнується заводська упаковка, препарати псуються і їх використання може стати не тільки неефективним, але й небезпечним.
 Зберігати ліки в холодильнику можна тільки в тому випадку, якщо це чітко вказано на упаковці, як умова зберігання. Будь-які лікарські засоби не повинні заморожуватися, якщо це не зазначено в інструкції по застосуванню та зберіганню.
 Не залишайте в аптечці препарати, термін дії яких закінчився. Умови зберігання препаратів можна знайти в інструкції та картці препарату.

Умови зберігання завжди вказуються на упаковках та інструкціях до лікарських засобів. На що варто звернути увагу: Коробка з ліками має бути схована якнайдалі від дітей

 Не вживайте ліки у присутності дітей, щоб вони не копіювали вас.
 Не залишайте ліки без нагляду, не відвертайтесь навіть на мить.
 Не називайте ліки цукерками, одужавши, дитина може поласувати ними.
 Таблетки з оболонкою часто схожі на цукерки, не залишайте їх на видноті.
 Часто діти «перевіряють» сумки дорослих, вони не повинні знайти там ліки.
 Не забувайте, що підлітки – це також діти.
Зберігайте в холодильнику тільки ті ліки, яким потрібен холод, не заморожуйте їх та не зберігайте ліки у ванній кімнаті. Ліки потрібно тримати в темному місці, закрита шафа цілком підходить.

Не можна залишати ліки на сонці, особливо витягши їх із коробочки. Після придбання ліки необхідно перевірити 

За даними ВООЗ, у країнах, які розвиваються (Україна до них також належить) кожен 10-й медичний препарат є фальсифікованим.
Які правила найчастіше порушуються при зберіганні ліків удома

 Люди зберігають усі ліки в холодильнику або всі ліки в шафі. Треба зважати на умови зберігання кожного препарату й обирати відповідне місце.
 Ліки для щоденного прийому зберігають у ванній кімнаті.
 Блістери обрізають і пересипають ліки в інші ємності (обрізаючи блістер можна втратити дані про термін придатності, серію препарату, дозування й навіть назву).
 Зберігають прострочені ліки (а потім люди з температурою йдуть в аптеку купувати парацетамол).
 Необачно вибирають місця зберігання ліків – аптечку часто знаходять діти та стають жертвами отруєнь ліками.
Найбільше порушень у зберіганні автомобільної аптечки. Часто аптечку купують, щоб виконати вимоги правил дорожнього руху й роками не згадують про неї.
Зважаючи на екстремальність умов в автомобілі: це і спека, і морози, то тримати ще й прострочені ліки точно не варто. Маючи повний склад не прострочених препаратів у своєму автомобілі ви можете врятувати своє або чиєсь життя.
Підпишіть автомобільну аптечку на «Ліки Контроль», щоб не забувати про прострочені ліки, вкажіть термін придатності своїх препаратів – «Придатний до…» – у домашній аптечці. Прострочені препарати підсвічуватимуться червоним кольором. Коли термін добігатиме кінця, додаток нагадає, що пора поміняти препарати.

Переглядів: 37 | Додав: Tanya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Наша адреса: Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Новомосковськ, вул Леваневського, 27А

Телефони: (0569) 38-02-29 , 096-362-47-18

Факс: (0569) 38-08-11

e-mail: ptu48@i.ua