ВИХОВНА РОБОТА
Дати дітям радість праці, радість успіху
в навчанні, пробудити в їхніх серцях почуття
гордості, власної гідності – це перша заповідь виховання.
В.Сухомлинський
Протягом віків у кожного народу сформувалася своя власна національна система освіти і виховання. Цей процес єдиний і неподільний.
На сучасному етапі в Україні відбуваються процеси духовного відродження нації, створюються нові підходи і напрямки роботи з молоддю. Виховний процес навчального закладу вимагає переосмислення своєї сутності, а саме нових підходів до здійснення своїх функцій. Виховна система ПТУ № 48 м. Новомосковська зорієнтована на особистість як відправний компонент і кінцевий результат, базується на ініціативі, вільному виборі напрямків і видів діяльності.
Підвищенню результативності в цьому напрямку сприяє вдосконалення нових форм роботи, пошук нових систем виховання, впровадження розвиваючих технологій.
Вирішення завдань виховної роботи здійснюється за напрямками:
- національно- патріотичне виховання;
- морально-етичне виховання;
- сімейно-родинне виховання;
- правове виховання;
- трудове виховання;
- формування здорового способу життя
- художньо-естетичне виховання;
- екологічне виховання
Створення позитивної психолого-педагогічної атмосфери та відповідних матеріальних умов дозволяє покласти в основу виховної роботи підхід, який базується на визначенні неповторності, самоцінності особистості, її унікальності. У цьому випадку сутність позаурочної виховної діяльності є насамперед включення особистості в різноманітні види діяльності після занять. Використання ідеї особистісно-зорієнтованого виховання, яке втілює демократичні, гуманістичні положення для виховання і розвитку особистості є потребою часу.
Успіх та проведення виховної роботи в ПТНЗ залежать від професіоналізму класних керівників, майстрів виробничого навчання та якісного змісту виховних заходів. Для цього в училищі існує МК керівників груп, на засіданнях якої проводиться навчання, обмін передовим досвідом творчих педагогічних працівників виховної роботи.