Середа, 07.12.2022, 07:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
ЗАПИТУЙТЕ, ВІДПОВІМО
E-mail отправителя *:
Тема письма:
Текст сообщения *:

Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Веб-портал професійно технічної освіти

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України

Головне управління освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Дніпропетровська обласна рада

НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл 
український центр оцінювання якості освіти
Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
 

Педагогічна преса Освіта в Українi Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Учнівське самоврядування

   Учнівське самоврядування 

     професійно-технічного училища № 48 м. Новомосковська

2020-2021 навчальний рік

 

      Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення. Тому головними завданнями училища є підтримка учнівської молоді, яка має активну життєву позицію, спрямована на участь у громадському житті, має організаторські здібності, усвідомлює себе лідером та розуміє, що великі справи починаються із маленьких вчинків.

     Протягом багатьох років  професійно-технічне училище № 48 м. Новомосковська невпинно розвивається впроваджуючи в освітній процес новітні технології виховання учнівської молоді. У закладі розроблено чітку стратегію створення виховної системи, визначено основні шляхи її становлення, яка реалізується через учнівське самоврядування. Учнівське самоврядування має потужний виховний потенціал, розвиває лідерські якості, формує соціальний досвід та ціннісні орієнтації, створює простір для самореалізації, сприяє усвідомленню особистістю своїх прав, свобод, обов'язків, задоволенню потреб у спілкуванні з однолітками, самоствердженню в суспільно-значимій діяльності, захищає від негативних впливів соціального середовища, виховує активних громадян держави.    

    Учнівське самоврядування в ПТУ № 48 м. Новомосковська  має на меті:

 • забезпечення  залучення здобувачів освіти до діяльності колективу училища і суспільства вцілому;

 •  формування в  здобувачів освіти високих моральних якостей, вміння співпрацювати в колективі на принципах рівності, демократизму та відкритості.

     Учнівське самоврядування дозволяє здобувачам освіти училища  відчути себе рівноправними партнерами в колективі училища, розвиває навички організаторської роботи в управлінні справами колективу.

    Досвід показав, що вищу конкурентоспроможність мають на ринку праці ті випускники, які під час навчання брали активну участь у діяльності органів учнівського самоврядування і  на практиці здобули навички організаційної роботи, ефективної комунікації, вміння переконати колектив у необхідності реалізації конкретних дій. 

     На початку  навчального року був обраний та затверджений склад учнівського парламенту, розроблений та прийнятий план учнівського самоврядування.

      У складі учнівського парламенту працюють освітньо-виробнича комісія, комісія дисципліни і порядку, комісія дозвілля.

  Парламент учнівського самоврядування – це  вищий орган учнівського колективу училища, до якого обирано творчих, здібних, ініціативних здобувачів освіти, які користуються авторитетом серед своїх однолітків і завданнями якого є:

 • залучення  здобувачів освіти училища до організації та проведення різноманітних виховних, пізнавальних та розважальних заходів;
 • контроль за відвідуванням здобувачами освіти занять теоритичного і практичного навчання, їх зовнішнім виглядом, чергуванням  по училищу, тощо;
 • організація змістовного дозвілля  здобувачів освіти  в позаурочний час;
 • пропаганда здорового способу життя;
 • співпраця з адміністрацією училища, педагогічним колективом в цілому;
 • співпраця з органами учнівського самоврядування інших навчальних закладів  і соціальними партнерами.  

      Основний принцип учнівського самоврядування училища: «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо!» Саме ці слова відповідають бажанню, наших здобувачів освіти об’єднатися навколо корисної, цікавої справи, ідеї, з метою вирішення своїх проблем у спілкуванні, отриманні корисної інформації, додаткових знань, вмінь, навичок у захисті своїх прав, а також прагненню брати участь у соціально-громадянських процесах сучасного суспільства.

   Діяльність парламенту різноманітна і насичена , у центрі уваги кожна ділянка освітнього процессу - це проведення  олімпіад, предметних і тематичних  тижнів, різних традиційних і нетрадиційних святкових заходів, спортивних змагань, виховних заходів, участь у проектах, конкурсах і челенджах, створення відеороликів, профорієнтаційна робота.

    Початковою ланкою парламенту училища є  учнівське самоврядування в кожній навчальній групі. Представники  кожної групи складають учнівську раду, яка є елементом загально -училищної  учнівської ради.

    Раз на тиждень проводяться загальні збори  представників групових колективів та членів парламенту, на яких вирішуються  робочі питання, розробляються плани роботи, підводяться  підсумки роботи.

    Двічі на місяць комісія  дисципліни і порядку організовує проведення «рейдів-перевірок» відвідування і запізнення  здобувачів освіти до училища, рейдів боротьби з палінням серед учнівської молоді під час перерв, рейдів санітарного стану кімнат та приміщень загального користування в учнівському гуртожитку, стежить за чергуванням  в училищі,  в гуртожитку, за збереженням училищного майна, проводить роботу із здобувачами освіти –порушниками дисципліни, бере участь у засіданні Ради профілактики, займається пропагандою здорового способу життя.

    Освітньо- виробнича комісія стежить за навчальною та виробничою діяльністю здобувачів освіти під час освітнього процесу, особливо під час дистанційного навчання. У разі виявлення недоліків застосовують заходи впливу на здобувачів освіти, тим, хто не встигає виконувати навчальні плани і навчальні програми організовують  консультативну допомогу по виконанню домашніх завдань, яку надають здобувачі освіти, що мають високий і достатній рівень навчальних досягнень також готує виступи про захист довкілля, пропаганує засади екологічної культури.

      Комісія дозвілля організовує та проводить училищні заходи, щодо розвитку соціалізації, комунікації, виховання здобувачів освіти : спортивні змагання, різноманітні концертні та художні заходи, залучає  зобувачів освіти пільгових категорій  і схильних до порушень поведінки до гурткової роботи в училищі та гуртожитку, займається організацією і підготовкою тематичних інформаційних виступів по групах до визначних дат.

    Основною метою   роботи кожної комісії  є залучення учнівської молоді до виявлення проблем молодіжного середовища, пошук шляхів їх розв’язання, підвищення самооцінки, формування мотивації до подальшого самостійного росту,   відповідального ставлення до власного майбутнього, а також самостійного дослідження власних проблем і вміння їх позбавлятися, розвиток навичок до самоаналізу, позбавлення таких властивих для молоді проблем,  як «низький рівень дозвілля», «фальшива дорослість». 

        Лідери  учнівського самоврядування училища протягом навчального року  долучалися до військово-патріотичного виховання  здобувачів освіти . Даному напрямку роботи було  присвячено тематичні заходи і виховні години до Дня козацтва та Покрови, Голодомору, Дня  Соборності України, Дня Гідності і Свободи, Героям Небесної Сотні, героям Крут, проведено уроки-пам’яті та уроки-мужності до Дня Пам’яті та Примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, організовано проведення конкурсів малюнків, стіннівок, активна участь здобувачів освіти у різних тематичних флешмобах.

     Важливим кроком у роботі учнівського самоврядування  професійно- технічного училища  № 48  м. Новомосковська є те, що заклад долучився  до проекту «Будуємо коаліцію задля учнівського самоврядування в Україні», взявши участь у заходах проекту «Ми будуємо спільноту заради розвитку учнівського самоврядування в Україні» у рамках програми RITA (перетворення у регіоні), яку фінансує Польсько-американський Фонд Свободи. 

   В рамках проекту CIVIS Polonis лідери учнівського самоврядування училища взяли участь у проведенні семінару-тренінгу для радників та голів учнівського самоврядування  «Учнівське самоврядування – навчання демократії», у засіданні секції радників та лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О  «Учнівське самоврядування в сучасному вимірі», у форумі УС Дніпропетровщини, ознайомились з Хартією демократичного учнівського самоврядування в Україні.

ХАРТІЯ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

    За ініціативи лідерів УС в училищі щорічно проводиться волонтерська акція «ТИ можеш допомогти!» із збору коштів для онкохворих дітей нашого міста. 

   Протягом навчального року учнівська молодь стала учасником просвітницьких онлайн- консультувань з лікарем-наркологом  «Вплив шкідливих звичок на організм людини», який проведено в рамках угоди про співпрацю між НМЦ ПТО у Дніпропетровській області та обласним Центром громадського здоров'я; вебінару           «Небезпека поширення наркотичних засобів ("закладок") серед молоді», який відбувся в рамках меморандуму з юридичною клінікою Університету митної справи та фінансів  щодо проведення заходів із правової освіти, безоплатних юридичних консультацій; лікарями офтальмологами «Дивись на світ здоровими очима».

   Здобувачами освіти створено безліч відеороликів  до Дня захисту дітей, Дня Європи, Дня пам’яті Чорнобильської трагедії, Всесвітнього дня Землі, Міжнародного дня жінок, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня Святого Валентина, Дня профтехосвіти, Дня здоровяя рослин, інше.

  Учнівське самоврядування брало участь у Всеукраїнських пізнавальних і національно-патріотичних  конкурсах: «Я-Людина!», «Ми-Патріоти!», «Європа-це Я!». За результатами конкурсів здобувачі освіти посіли I, II, III місце та нагороджені сертифікатами.

   За участю Учнівського самоврядування  було розроблено проекти:

Озеленення території  училища.                                                         

Ми за чистоту у гуртожитку.

    За роботою ради учнівського самоврядування систематично здійснюється контроль адміністрацією училища:

 • здійснюється аналіз плану роботи учнівського самоврядування, планів роботи комісій,
 • організовано контроль за їх виконанням;
 • на спільних засіданнях заслуховуються звіти голів комісій;
 • відвідуються засідання ради учнівського самоврядування;
 • вносяться певні корективи щодо  діяльності , проводяться індивідуальні бесіди із членами учнівського самоврядування; 
 • відвідуються заходи, які проводять члени учнівського самоврядування. 

    В училищі працює Школа навчання лідерів, яку очолює практичний психолог. Вона навчає здобувачів освіти як  працювати у команді та індивідуально. До активної громадської діяльності залучаються найбільш авторитетні лідери учнівського колективу.

           Розвиток учнівського самоврядування в училищі  має  позитивний  результат. Думка учнівського колективу враховується адміністрацією  та педагогічним колективом при вирішенні ряду питань освітнього процесу. Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні — важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. Лідери формують активну громадську позицію, яка сприяє розвитку учнівської молоді училища. Саме така модель учнівського самоврядування сприяє виробленню в здобувачів освіти певних якостей, а саме:

 • відповідальність за доручену справу, за колектив, за все, що відбуваєоться навколо;
 • принциповість - уміння критикувати, належним чином сприймати критику, давати об’єктивну оцінку своїм вчинкам та вчинкам оточуючих; 
 • самостійність: готовність залежно від конкретних умов знаходити вірне рішення, долати труднощі; 
 • творче ставлення до дійсності; 
 • вміння виявити ініціативу.

     Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні – важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. 

   Лідери учнівського самоврядування-творчі, амбітні, комунікабельні, цілеспрямовані, інтелектуальні, креативні, активні, рішучі…Справжні агенти змін.

 

Наша адреса: Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Новомосковськ, вул Леваневського, 27А

Телефони: (0569) 38-02-29 , 096-362-47-18

Факс: (0569) 38-08-11

e-mail: ptu48@i.ua