Середа, 07.12.2022, 07:28
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
ЗАПИТУЙТЕ, ВІДПОВІМО
E-mail отправителя *:
Тема письма:
Текст сообщения *:

Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Веб-портал професійно технічної освіти

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України

Головне управління освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Дніпропетровська обласна рада

НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл 
український центр оцінювання якості освіти
Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
 

Педагогічна преса Освіта в Українi Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ресурси з української мови та літератури

Сайт Олександра Авраменка – доцента Київського університету імені Бориса Грінченка:

http://xn--80aafnzkijm.xn--j1amh/http://ippo.kubg.edu.ua/ekspres-uroky
На сайті зібрано уроки мовознавця Олександра Авраменка, які за своєю наповнюваністю відповідають деяким темам з української мови або ж можуть бути використані здобувачами з метою підвищення рівня культури мовлення. Експрес-уроки української мови від Олександра Авраменка викладач може рекомендувати здобувачам з метою ознайомлення конкретного слововживання з подальшим обговоренням у гугл-класі. Можна запропонувати учням створити відеоролик за аналогією до уроків О.Авраменка і презентувати під час відновленого освітнього процесу, або прикріпити на платформі в дистанційному класі для обговорення.

-  «Мова – ДНК нації» - освітній проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови. На сайті розміщено вправи за темами: https://ukr-mova.in.ua/ .

Онлайн-словник рекомендовано для самоперевірки  орфографічних  помилок: https://www.slovnyk.ua/index.php?s1=16&s2=0 .

  Офіційний сайт української мови: http://ukrainskamova.at.ua/ . Повна збірка правил української мови, ділова мова,  відеоуроки, презентації та книжки українською.

Гіпермаркет знань: http://school.xvatit.com . Це повна матриця всіх уроків і тестів. Тут кожен може додавати свої вставки за аналогією до Вікіпедії. Завдяки цьому кожен урок стає повнішим і сучаснішим. Натискайте на потрібний вам урок або тему і не забудьте про велику кількість  опцій, у яких є кольорові презентації уроку, ілюстрації, домашні завдання тощо.

Усе для вчителя/викладача: http://www.koncpekt.org.ua . На сайт зібрано матеріали на допомогу вчителю/викладачу-практику. До вашої уваги конспекти уроків та методи інтерактивного навчання.

Записник сучасного вчителя/викладача: http://notatka.at.ua . Сайт для інтерактивних педагогів. Основу сайту становлять ІКТ, у тому числі і презентації з усіх навчальних предметів, конспекти й методичні поради до проведення сучасного продуктивного уроку та матеріали для виховної роботи.

 «Лайфхаки з української мови», або «Українська мова для дорослих і школярів»: https://edera.gitbook.io/laifhaki-z-ukra-ns-ko-movi/. Це онлайн курс - спільна розробка EdEra та Освіторії, що складається із 5 модулів, які  налічують 16 тем, і триває загалом 5 тижнів по 4 години на тиждень. Лектором курсу є кандидат філологічних наук і вчитель української мови та літератури у столичній Новопечерській школі м. Києва Ігор Хворостяний. Форма подачі матеріалу – відео з лайфхаками. Курс є хорошим помічником  для здобувачів освіти, які хочуть успішно скласти ЗНО. Кожен урок-лайфхак супроводжується робочими аркушами з завданнями для перевірки засвоєння знань і тестами. Тут навіть конспект писати не потрібно: за вас це вже зробили. Зручний та доступний інтерактивний конспект лекцій знаходимо за покликанням: https://edera.gitbook.io/laifhaki-z-ukra-ns-ko-movi/. Для тренування вимови пропонується чимало скоромовок. А для кращого запам’ятовування правил використано мнемонічні підказки.
             Вправи для вивчення української мови від «Тренажера з правопису української мови»:  https://webpen.com.ua/ .   Це зручний ресурс для вивчення та засвоєння мови з великою кількістю завдань для самоперевірки. Усі правила супроводжуються відеоуроками, а також численними онлайн-вправами. Якщо виникають складнощі із вибором правильного варіанта, можна натиснути кнопку «Підказка», і одразу запропонують відповідне правило. Кількість спроб необмежена. На сайті можна також знайти вправи за книжкою Бориса Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо», підготовлені за порадами, які сам автор виклав у своїй праці.

Для здобувачів освіти, педагогів - електронна бібліотека: http://www.lib.com.ua/ .

Для здобувачів освіти, педагогів  - світ словників: словники та енциклопедії: http://mirslovarei.com .

Перелік слів із правильним наголосом до ЗНО-2020:
http://osvita.ua/test/advice/65116/?fbclid=IwAR1X5n1b59Wc0YnJoRtnVS_zRl9tw__0z8kqSLugD1lxkNHHf0x7AKb_ehs   .

 Графік трансляцій курсів із підготовки до ЗНО під час карантину:
https://www.schoollife.org.ua/grafik-translyatsij-kursiv-z-pidgotovky-do-zno-pid-chas karantynu/?fbclid=IwAR2zSW8OYnBAurldZo0TNACFZGZGeLTvwC_XIAbUu1gAtQh7H3Ofphp0UjM  .

Факти з біографії письменників на ЗНО:
https://www.youtube.com/watch?v=5u1a9MfVgsU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1rp9z0cFDPUw5SAfyR9aguxQHm1SfcrAUFEQg0vd8q6DfTTdCflcyGGFk  .

Дистанційне навчання на телебаченні – канал  «Рада»  та МОН транслюватимуть відеоуроки: 

https://nus.org.ua/articles/dystantsijne-navchannya-po-televizori-kanal-rada-ta-mon-translyuvatymut-videouroky/?fbclid=IwAR2Hb4GNNhpd2isHLQW-HJL0KK2cjkfLB_4Lwlr4DN-hRq1P9kOgcoM-qAE  .

Онлайн-тести «На урок» для повноцінної дистанційної перевірки знань, які здобули учасники навчального процесу  під час самостійної роботи.
https://naurok.com.ua/post/organizaciya-distanciyno-roboti-pid-chas-karantinu?fbclid=IwAR1Lh30wnp-hxEOlPrceKKZaAwtNhMM8fgUaDr-8z8Ifq_1t2EmE7-wapDs

Курс лекцій від WiseCow. 39 поетів, драматургів та прозаїків оживають у небанальних історіях від кращих літературознавців сучасності Ярини Цимбал та Євгенія Стасіневича: https://wisecow.com.ua/literatura/ukrayinska-literatura-v-imenax/ .

Новий цікавий сайт: http://skripnikmarina.ucoz.ua/ . Тут є online тести з української мови та літератури, де здобувачі освіти можуть перевірити свої знання й отримати оцінки; довідники, кросворди, розробки уроків, презентації, аудіо- та відеоматеріали з української літератури тощо.

         Під час організації дистанційного навчання з української літератури доцільно через онлайн-платформи, використовувати методики «Переверненого класу» чи іншого типу змішаного навчання.  Цю методику використовують при традиційному  навчанні, вона буде ефективною й під час карантину, якщо роботи здобувачів  перевіряти дистанційно.

          Окрім чіткого переліку літературних творів, запланованих для вивчення під час карантину, важливо здобувачам освіти необхідно надати покрокові інструкції щодо організації самостійної роботи вдома. Наприклад: прочитайте літературний твір, перегляньте відеоурок, створіть ментальну карту, виконайте інтерактивну вправу, скриншот виконаного завдання надішліть на електронну пошту викладача тощо.

Наша адреса: Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Новомосковськ, вул Леваневського, 27А

Телефони: (0569) 38-02-29 , 096-362-47-18

Факс: (0569) 38-08-11

e-mail: ptu48@i.ua