Monday, 04.07.2022, 03:43
Вітаю Вас Guest | RSS
Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  July 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
ЗАПИТУЙТЕ, ВІДПОВІМО
E-mail отправителя *:
Тема письма:
Текст сообщения *:

Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Веб-портал професійно технічної освіти

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України

Головне управління освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Дніпропетровська обласна рада

НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл 
український центр оцінювання якості освіти
Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
 

Педагогічна преса Освіта в Українi Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

ПАМ'ЯТНІ ПОДІЇ ТА ЗНАМЕННІ ДАТИ

https://fs02.vseosvita.ua/0200uneb-d9fb.jpg15 січня 2022 р. – 400 років від дня народження

Жана Батиста Мольєра  

(1622–1673).

«У тебе муза недарма
Говорить правду жартома,
Для всіх людей благословенна.
І мова в тебе вся жива,
Але твої влучні слова –
Це справжня проповідь учена»

(«Н. Буало «Станси»)

Ім'я французького письменника, драматурга і актора Жана Батиста Мольєра – одне із самих яскравих в переліку геніїв світової літератури. Французький комедіограф XVII століття, творець класичної комедії, за професією актор і директор театру, більш відомого як трупа Мольєра вважав, що завдання комедії полягає в тому щоб бичувати пороки. 15 січня 2002 року культурна світова громадськість відзначатиме 400 років від дня його народження.

Мольєр прийшов у літературу за часів утвердження королівської влади Людовіка XIV. Найпишніший і найрозкішніший королівський двір у Франції привертав до себе увагу всієї Європи XVII століття. Під владою єдиного монарха країна зробила крок у нову економічну і політичну епоху, водночас був зроблений новий крок й у мистецтві – до класицизму, з його чіткими законами і зваженою гармонійністю. Король Людовік XIV чекав від класицистів прославлення себе як «короля-сонця». Втім, незважаючи на безліч похвальних творів на честь нього, справжнім володарем епохи став Мольєр – великий король комедії. З ним рахувався не тільки монарх, але й церква, і буржуазія, і аристократи. Його не любили у верхах, проте його не можна було не помічати, бо він панував над думками й почуттями тих, хто сидів у партері й на гальорці.

10 фактів з життя та творчості Мольера

1. Справжнє прізвище Жан-Батиста Мольєра — Жан-Батист Поклен, але воно йому не подобалося, тому він і винайшов собі цей псевдонім.

2. Жан-Батист Поклен народивсяся 13 січня 1622 (15 січня його хрестили) у Парижі в родині,  придворних шпалерників-драпірувальників.

3. Батько Мольєра бажав, щоб син пішов по його стопах а також намагався віддати його на навчання професії адвоката, але Мольєр цього так відчайдушно чинив опір, чим все-таки домігся свого, і став вчитися на актора.

4. 30 червня 1643 Жан-Батист спільно з Маделін Бежар заснував «Блискучий театр». Всі, хто входили до його складу, назвали себе «Діти в Сім’ї». Новостворений театр проіснував два роки, після чого збанкрутував. У підсумку Мольєр на якийсь час пробув у в’язниці за борги театру.

5. З 1650 року Мольєр обійняв посаду голови трупи герцога Д'Епернона — Шарля Дюфрена. Перша творчість Мольєра  являла собою з дебільше короткі п’єси, які він сам писав для свого театру, тому що акторам не вистачало репертуару.Так роки театрального навчання Мольєра стали роками і його авторського навчання.

6.Будучи визнаним комедіографом, Мольєр і сам багато грав на театральній сцені, причому якщо у власних п’єсах він зазвичай грав комічні ролі, то в чужих він нерідко грав трагічних героїв.

7. В біографії Жана-Батиста Мольера можна знайти факты, про те, що в нього було більше ворогів, ніж прихільників. Будучи придворним комедіографом, Мольеру довелося зустрітися с театральними заборонами и цензурними обмеженнями.

8. Король Людовик XIV благоволив Мольеру, і навіть погодився бути хрещеним батьком його першого сина. Хлопчика назвали Людовиком.

9. На 1664-1670 роки припадає час найвищого розквіту творчості великого драматурга. В цей час він створює свої кращі комедії «Тартюф», «Дон Жуан», «Скупий», «Мізантроп», «Міщанин у дворянстві»  і безліч цікавих образів  – міщани, скряги, кмітливі слуги, сміливі й авантюрні закохані.

10. Останнім твором стала комедія Мольєра «Уявний хворий», написана ним, коли він сам вже був невиліковно хворий. Під час вистави, Мольєр, що грав в четверте у ній одну з головних ролей, відчув себе погано прямо на сцені. Через кілька годин після цього великий комедіограф помер.

11. Геніальнішого драматурга Франції поховали ніччю, без обрядім, за огорожою цвінтера, де ховали самогубників.

12. 5 комедій Мольєра переклав українською мовою Володимир Самійленко (серед них особливо вирізняється переклад «Тартюфа»1901 рік).

13. Безліч п’єс Жана-Батіста Мольєра і донині ставляться в театрах по всьому світу.

14. Ім’я великого комедіографа носить один з кратерів на планеті Меркурій.

15. У Франції заснована літературна премія імені Мольєра.

Лише 25 фраз з кращих відомих висловів Мольєра.

  1. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifЩо б не казали, але в людині є щось дивовижне –

таке, чого жоден вчений пояснити не в змозі.

     2 . https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifМи несемо відповідальність не тільки за те, що робимо, але і за те, чого не робимо. (Все, що ми робимо, може вплинути на чиєсь життя набагато більше, ніж ми думаємо.)

  1. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifНайбільша слабкість людини - це його любов до

життя.

( Ми повинні усвідомлювати, що як особистості у нас є тільки один шанс жити так, як ми хочемо.)

  1. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifНе знати кохання - це те саме, що й не жити.

Для нього життя без любові була безглуздою, у що багато хто з нас вірять і сьогодні.       

     5. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifВідсутність коханої людини, навіть короткочасна, завжди триває занадто довго.

(Коли ми любимо людину, нам ніколи не захочеться розлучатися з ним, тому що любов - це почуття, яке завжди робить наше життя неможливою, поки ми не знаходимося поруч з коханою людиною.)

     6. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gif Вчений дурень - найгірший з дурнів.

(Освіта має фантастичну силу, наділяючи нас основними моральними принципами. Якщо ми отримали освіту і у нас немає цих принципів, у нас не буде ніякого виправдання, щоб приховати свою дурість.)

     7. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifЯк приємно знати, що ти щось знаєш!

     8. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifКраса без розуму подібна гачку без наживки.

(Якими б фізично ми не були привабливі, ми, люди, ніколи не станемо по-справжньому красивими, якщо не будемо володіти розумним розумом.)

     9. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifВсі люди однакові в своїх обіцянках. Вони відрізняються тільки своїми роботами.

(Не всі люди діють у відповідності зі своїми словами, а цей курс дій сьогодні сильно знецінює обіцянки.)

     10. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifТреба багато дивитися на себе, перш ніж думати про те, щоб засуджувати інших.

(Як говориться у відомій стародавній книзі, той, хто повністю вільний від гріха, кине перший камінь.)

     11. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifНевиправдана поспішність-прямий шлях до помилки.

(Поспішна прогулянка приведе нас прямо до можливих помилок, як свідчить відома приказка: одягай мене повільно, тому що я поспішаю.)

     12. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifЛюбов-великий учитель. Це вчить нас бути тим, ким ми ніколи не були.

 (Любов може змусити нас побачити життя так, як ми ніколи раніше не бачили, завдяки їй багатьом людям по всьому світу вдається знайти кращу версію себе.)

     13. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifЧим більше перешкода, тим більше слави в її подоланні.

(Ті досягнення, яких досягти найважче, завжди принесуть нам найбільшу славу. Великі цілі завжди здаються переважній більшості людей абсолютно недосяжними.)

     14. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifНіхто не застрахований від наклепу. Найкращий спосіб - не звертати на це уваги, а жити в невинності і дозволити світу говорити. (Брехня інших людей не повинна надавати реального впливу на наше повсякденне життя, і те, що про нас думають треті сторони, не повинно нас турбувати.)

     15. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifЧим менше ми заслуговуємо удачі, тим більшого ми очікуємо від неї.

(Удача не завжди буде на користь нам, ми повинні дуже багато працювати, якщо хочемо одного разу жити тим життям, про яку мріємо.)

     16. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifЛюди проводять більшу частину свого життя, турбуючись про речі, яких ніколи не трапиться.

(Найкращий час для занепокоєння з приводу певної ситуації - це коли вона трапляється. Принаймні п'ятдесят відсотків наших побоювань ніколи не виправдаються.)

     17. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gif Велика удача тому, у кого є хороша пляшка, хороша книга і хороший друг.

(З цими трьома простими речами у Мольєра вже було все в житті, фраза, яка ще раз показує нам, що маленькі задоволення дійсно можуть бути тим, що робить нас найщасливішими.)

18. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifРечі варті того, чого стоїте ви.

(Матеріальні блага мають тільки ту цінність, яку ми самі їм присвоюємо. Якщо товар користується великим попитом, його ціна зросте, в іншому випадку цей товар буде мати смішну ціну.)

19. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifПовільно зростаючі дерева приносять кращі плоди.

(Великі досягнення нашого життя завжди будуть розвиватися належним чином, і ми повинні бути терплячими, якщо хочемо отримати найкращі плоди, які може дати нам життя.)

20. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifНемає таємниці серця, яку не розкривають наші дії.

(Наші дії зазвичай є прямим результатом наших емоцій, цінність, яку всі ми маємо для людини, завжди буде продемонстрована їх діями по відношенню до нас.)

21. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifОбов'язок комедії-поправляти людей, розважаючи їх.

(Завдяки комедії Ми всі можемо відволіктися і добре провести час, моменти дозвілля, безсумнівно, можуть сприяти набагато більш високому рівню щастя в нас.)

22. ​​https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifДосконалий розум уникає крайнощів.

(Це правда, що найрозумніші люди схильні відкидати крайні ідеї, про що великий Мольєр знав не з чуток.)

23. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gif Слова і справи далекі від одного. Багато що зі сказаного залишилося незробленим.

(Якщо ми дійсно хочемо пізнати людину, ми повинні дивитися на його справи, а не на слова.)

24. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifЧеснота-це перший титул знаті.

(Гроші не роблять нас автоматично хорошими людьми. Лише невеликий відсоток знаті того часу були дійсно чесними людьми.)

25. https://library.vspu.edu.ua/ilustr/sun.gifНашому розуму потрібно розслабитися і поступитися, якщо ми не змішуємо невелику гру з роботою.

(Розваги можуть допомогти нам значно знизити рівень стресу, тим самим підвищуючи ефективність повсякденної роботи.)

 

 

 

Наша адреса: Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Новомосковськ, вул Леваневського, 27А

Телефони: (0569) 38-02-29 , 096-362-47-18

Факс: (0569) 38-08-11

e-mail: ptu48@i.ua