Середа, 07.12.2022, 05:31
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
ЗАПИТУЙТЕ, ВІДПОВІМО
E-mail отправителя *:
Тема письма:
Текст сообщения *:

Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Веб-портал професійно технічної освіти

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України

Головне управління освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Дніпропетровська обласна рада

НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл 
український центр оцінювання якості освіти
Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
 

Педагогічна преса Освіта в Українi Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Книги-ювіляри

190 років повісті М. Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки»

Микола Васильвич Гоголь писав «Вечори на хуторі біля Диканьки»   в 1829—1832 роках. Історія цього твору розповідає нам, що закінчивши Ніжинську гімназію, Гоголь 1829 року приїздить до Петербурга, де намагається поступити на державну службу. Він служить канцеляристом, пробує себе актором, учителем, викладачем історії в Петербурзькому університеті. Зрештою — віддається письменницькій діяльності.

Першим твором, що його 20-річний Гоголь опублікував власним коштом, тільки-но приїхавши до Петербурга, була написана ще в стінах Ніжинської гімназії наслідувальна поема (точніше ідилія в картинках) «Ганс Кюхельгартен». Після нищівної критики, якої зазнала ця книга, Гоголь спалює весь тираж (прикметно, що й кінець свого творчого та земного шляху Гоголь завершить подібним, але вже значно трагічнішим, актом, спаливши рукопис другого тому «Мертвих душ»).

Літературний Петербург, як загалом і вся Європа 20—30-х років XIX ст., був швидше звернений до ідеї народності, аніж до наслідування абстрактної загальнолюдської класики. У цьому народжуваному комплексі романтичної народності вже посіла своє спеціальне місце «українська» тема. Ф. Глинка, К. Рилєєв, В. Наріжний, О. Пушкін,  вже значною мірою романтизували українську історію та етнографію. Досить швидко зорієнтувавшись у літературних напрямках, Помітивши підвищений інтерес передової пітерської публіки до народних тем, Гоголь вирішив написати кілька повістей про українське село. Зі збором необхідного матеріалу йому допомагали мати і сестри, що надсилали детальні описи звичаїв, обрядів, побуту та нарядів різношерстої сільської публіки.

У 1831 році Микола Васильович віддав свої перші повісті в друкарню і у вересні того ж року книга виявилася на прилавках пітерських книжкових крамниць. Гоголь дуже переживав через можливу критику на свою адресу. Однак успіх молодого автора був приголомшливим – його твори читалися легко, весело, на одному диханні, вигідно відрізняючись іскрометним гумором, невимушеністю і народним колоритом.

Натхненний першим успіхом, Гоголь, не зволікаючи, приступив до роботи над другим томом. У лютому 1832 року Микола Васильович був запрошений на обід до великого видавцевя і книгопродавця, де мав щастя познайомитися з Олександром Пушкіним. Великий поет дуже тепло відгукнувся про творчість молодого письменника, чим невимовно надихнув його. Через місяць Гоголь закінчив свою роботу над другим томом своїх дивовижних «Вечорів на хуторі біля Диканьки».

Жодна тогочасна книга на українську тематику не мала такого успіху, як «Вечори», і жодна не була так талановито зробленою, як «Вечори». 

Цикл «Вечори на хуторі біля Диканьки» складається з двох томів, кожен з яких містить по 4 повісті:

Перша книга : Сорочинський ярмарок; Вечір проти Івана Купала; Майська ніч, або Потопельниця; Запропаща грамота

Друга книга: Ніч перед Різдвом; Страшна помста; Іван Федорович Шпонька та його тітонька; Зачароване місце.

 Оповідачем є вигаданий персонаж – видавець Рудий Панько, який у своєрідній манері вводить читача в самобутній і неймовірно колоритний світ українського села.

Центральна тема, яка об’єднує всі повісті циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки» – незмінне торжество добра над злом.

На прикладі своїх героїв Гоголь показує, що гроші далеко не завжди є синонімом щастя, земні пристрасті роблять з людини заручником темних сил, а чеснота і щира віра завжди врятують навіть в самій складній життєвій ситуації.

Основна думка твору досить проста і зрозуміла – все таємне, так чи інакше, стає явним, а за скоєне зло незмінно прийде розплата. При цьому автор не засуджує героїв, чий сенс життя полягає в потуранні своїм ницим пристрастям, оскільки всі вони вже покарані по заслугах і висміяні.

Саме гумор допомагає автору в легкій і ненав’язливій формі донести до читача прописну істину – жити потрібно по совісті, в любові і співчуття до ближніх, і тоді ніяка темна сила не заподіє шкоди, а чортівня пройде стороною.

Цикл повістей Миколи Васильовича Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» представляє збірник унікальних творів, наповнених народними повір’ями, казковими подіями і фантастичними історіями. 

Ця книга кожному стане в нагоді в чарівні, затишні зимові вечори.

Завітайте до бібліотеки, або прочитайте книгу в інтернеті на сторінці: "Вечера на хуторе близ Диканьки" - Н.В. Гоголь

За книгою було створено багато мультфільмів, екранізацій, але намою думку найбільш вдалою є робота было режиссера Александра Роу 1961року, його теж можливо подивитись в інтернеті.

Бажаю вам гарного настрою під час читання книги, або перегляду екранізації «Вечорів..»!

Наша адреса: Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Новомосковськ, вул Леваневського, 27А

Телефони: (0569) 38-02-29 , 096-362-47-18

Факс: (0569) 38-08-11

e-mail: ptu48@i.ua