Середа, 07.12.2022, 06:03
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
ЗАПИТУЙТЕ, ВІДПОВІМО
E-mail отправителя *:
Тема письма:
Текст сообщения *:

Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Веб-портал професійно технічної освіти

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України

Головне управління освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Дніпропетровська обласна рада

НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл 
український центр оцінювання якості освіти
Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
 

Педагогічна преса Освіта в Українi Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Славетна історія ПТУ № 48 м. Новомосковська Дніпропетровської області

У 1966 році в зв'язку з потребою кваліфікованих робітників металургійних професій та з метою забезпечення їх підготовки для Новомосковського металургійного заводу наказом начальника Дніпропетровського обласного управління професійно-технічної освіти № 141 від 26.04.1966 року на базі Новомосковського металургійного заводу було створено технічне училище №  2. 

Спочатку навчання доводилося проводити в пристосованих приміщеннях одноповерхового будинку барачного типу. Тому першим викладачам і майстрам виробничого навчання училища довелося багато попрацювати, все зробити своїми руками.

Перших випускників училища було всього 95 осіб. Це висококваліфіковані робітники, 12 із них отримали дипломи з відзнакою.

Училище розвивалося, розширювалося, і старе приміщення вже не могло вміщувати всіх бажаючих навчатися.

Тому у 1971 році було відкрито новий навчальний корпус на 250 місць. Одночасно будували гуртожиток і їдальню. 

 

  

    

   В 1984 році Новомосковське технічне училище № 2 Дніпропетровського обласного управління профтехосвіти було реорганізовано в Новомосковське середнє професійно-технічне училище № 48 Дніпропетровського обласного управління професійно-технічної освіти наказ № 557 від 27.08.1984.

В 1992 році Новомосковське середнє професійно-технічне училище № 48 було реорганізовано в професійно-технічне училище № 48 м. Новомосковська наказом Дніпропетровського обласного управління професійно-технічної освіти № 69 від 27.07.1992 (далі – ПТУ № 48).

За час існування училища було випущено і підготовлено близько 20 тисяч кваліфікованих робітників за професіями: слюсарі-сантехніки; слюсарі-ремонтники; електромонтери; електрогазозварники; слюсарі-гідравліки; слюсарі з КІП; машиністи мостового електрокрану; кухарі; токарі-універсали; емалювальники; слюсарі-монтажники; швачки-мотористки; штампувальники; вальцювальники; токарі-фрезерувальники; мулярі-монтажники; мулярі-пічники; мулярі, пічники, штукатури; електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування; електрогазозварники, електрозварники на автоматичних та напівавтоматичних машинах, контролери зварювальних робіт; швачки, оператори швацького устаткування, перукарі.

На даний час відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки ПТУ № 48 здійснює підготовку кваліфікованих робітників за такими напрямками: загальні професії електротехнічного виробництва, будівельних, монтажних і ремонтно-монтажних робіт, громадське харчування, автомобільний транспорт, загальні професії для всіх галузей економіки. Всього проліцензовано 12 професій, з них: 3 будівельного профілю, 2 професії загальні професії електротехнічного виробництва, 3 професії громадське харчування, 1 професія автомобільний транспорт, 3 загальні професії для всіх галузей економіки.

         Ліцензійні можливості складають 255 осіб (при проектній потужності 300 осіб).

Здобувачі освіти навчаються за такими професіями:  електрогазозварник; електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах; кухар, кондитер; муляр, штукатур; слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. У 2020 році було проліцензовано нові професії: обліковець з реєстрації бухгалтерських даних; діловод.

Спочатку в училищі можна було отримати лише професію, а з 2000 року училище почало підготовку кваліфікованих робітників з отриманням середньої освіти. У зв'язку з цим збільшилась кількість навчальних груп, що і викликало необхідність у розширенні навчальної площі, створенні нових кабінетів, лабораторій, майстерень.

Навчально-матеріальна база училища – предмет не тільки особливого піклування, а й наша особлива гордість. Вона з кожним роком оновлюється з урахуванням упровадження в освітній процес новітніх  технологій. Для якісного викладання предметів та проведення уроків виробничого навчання в училищі створено всі умови: 5 майстерень (зварювальна, електромонтажна, автослюсарна, мулярів, штукатурів, слюсарно-монтажна), лабораторія кухарів та лабораторія з виготовлення кондитерських виробів, де проводяться уроки виробничого навчання, 14 кабінетів з повним комплексно-методичним забезпеченням.

Ми вдячні нашим учням, бо завдяки їхній працьовитості та наполегливості створено та обладнано кабінет з охорони праці, лабораторію з виготовлення кондитерських виробів, лабораторію і кабінет кухарів. Постійно поповнюється бібліотечний фонд. Читальна зала нашої бібліотеки оснащена комп’ютером, де учні мають змогу залучатися до світових інформаційних ресурсів. Наші учні працюють над ремонтом приміщень, благоустроєм території, що водночас виховує в них бережливе ставлення до майна.

Сьогодні ПТУ № 48 – це великий і гарний освітній заклад, який готує висококваліфікованих робітників, на території якого розташувались: навчальний корпус, лабораторії та майстерні, гуртожиток, їдальня, актова та спортивна зали, бібліотека, сучасний комп’ютерний клас, відкритий спортивний майданчик. 

Формування і реалізація трудового потенціалу, перспективи його розвитку є надзвичайно важливим завданням для подальшого розвитку України в цілому, від вирішення якого залежить не тільки доля вітчизняної економіки та можливості її переходу на інноваційну модель ринкової економіки, а й стабільність соціально-політичного життя країни. Подальший розвиток економіки неможливий без належного забезпечення підприємств кваліфікованою робочою силою. Ось тому адміністрація, викладачі та майстри виробничого навчання ПТУ № 48 роблять усе для того, щоб забезпечити регіон кваліфікованими робітниками для різних промисловостей:  металургійної, будівельної, загальні професії електротехнічного виробництва, монтажних і ремонтно-монтажних робіт, громадського харчування, автомобільного транспорту, загальні професії для всіх галузей економіки.

Наша адреса: Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Новомосковськ, вул Леваневського, 27А

Телефони: (0569) 38-02-29 , 096-362-47-18

Факс: (0569) 38-08-11

e-mail: ptu48@i.ua